Zpět2003


2004


DENÍČEK 2005
Čti odspodu nahoru, jinak je to mnohem víc schizofrenní než normálně...!)

Ne 2/10 - So 8/10
Surf s Redou v Biarritzu. Bomba! Skvělá pánská jízda pokud pominete fakt, že v Biarritzu jsou kromě surfařů už jen důchodci. Příští rok ale určitě jedeme zase.


St 28/9
Je den volna, Martina s Hurvínkem jsou pořád v Itálii a tak si jdeme s Radkem užívat "pánských" radostí... Začínáme snídaní, pak jedeme odpálit pár golfových míčků a po poledni mě Radek bere na výlet letadlem! A večer dáváme nějakou tu sklenku whisky... Já pak jedu ještě na fotbal...


Út 27/9
Radek na Grand Prix okruhu v Brně.


Pá 23/9
Ráno jedu na golfový turnaj Dalkia Cup 2005 do Plzně a hádejte koho tam nevidím - celé to moderuje Libor Bouček. Já tedy golf zatím nehraju, jen se společně s mnoha dalšími učím odpalovat míčky, ale moc mi to nejde...

Čt 22/9
S Radkem na party společnosti Centrum.cz na bobové dráze na Máchalce. Vyhrávám druhé místo za nejrychlejší jízdu a hádejte co?!

To je tedy síla... Celý večer moderuje Libor Bouček a když mi předává cenu - certifikát - ptá se mě, jestli budu zítra v Plzni. Říkám že jo, ale vůbec nechápu, jak to ví... Cenu posíláme Radkově kolegyni, která nám na pařbu sehnala vstupenku. Jo a abych nezapomněl, Radek si před koncem nechává na prsa nastříkat "kérku" - asi 8 cm logo Vyvolených!

St 21/9
Fotbal - dostáváme na prdel...

Út 20/9
Večer po práci s Tomem u vínka a večeře koukáme na film "Master and Commander", já u toho samozřejmě usínám...

Út 13/9 - Po 19/9
Na dovolené v italské vesničce Pigna.

V neděli večer opouštím rodinku i Petru s Emou a vyrážím na 1 200 km pouť zpět do Prahy.

Ne 11/9
Na obědě s Davidem a Renatou - před jejich dalším odjezdem do Varšavy.

So 10/9
Výlet do vesničky Přerov nad Labem s Tomem a Luckou. Návštěva skanzenu. Večer pařba - to se k nám ještě připojuje na část večera Radek, toho si však někdy v noci vyzvedávají dvě krásky a odvážejí si ho neznámo kam...Pá 2/9
Vrchol naší vodácké sezony je tady. Musím nějak vydržet v práci, kolem šesté začínají přicházet kluci, ještě se rychle převlíkám do "civilu" a vyrážíme. Kam? No přeci směrem na Lipno, budeme se pod hrází houpat ve vlnách na všem co nás udrží nad vodou. V Českých Budějovicích nakládáme do auta 2 hydrospeedy, orinoko, 6 pádel, nějaké helmy, vesty a tak. Bohužel se nám auto poněkud naplnilo, a tak u půjčovny Ká-servisu necháváme dva členy naší posádky - Radka a Martina. Někde v Budějicích bloudí ještě Pepa s druhým autem, dáváme si sraz u nádraží, vracíme se společně před půjčovnu, kde nabíráme kluky a jedeme dále. Někde na cestě jsou ještě další 3 auta... V kempu ve Vyšším Brodě stavíme stan (tedy hlavně Petr, já mu svítím), Ríša s rodinkou je už tady, taky Pepův brácha - už jsme se viděli na paintballu (a taky je vlastník ztrouchnivělého rafru plného pavouků, na kterém zítra pojedeme). Než dorazí Jirka s rodinkou, sedíme už u pivka a buřtu, k tomu nám hraje nějaká vesnická kapela. Po pár pivsonech a dvou výpadcích elektřiny jdeme spát...So 3/9
No, že by se nám podařilo vstát nějak brzo a rychle, to rozhodně ne! V půjčovně v kempu necháváme nafouknout raft, vypadá to, jako že z našeho raftu má pár lidí docela legraci. Hlavně skupinka němců, kteří hodlají splouvat spodní část Vltavy a všichni mají na sobě džíny... Nakládáme nafouknutý raft a vyrážíme pod hráz. První jízdu jedeme s Petrem, Radkem a Jirkou na raftu (a s Pepu jako porcelánem - přeci jen se se zlomenou rukou v sádře blbě pádluje...) a Jirka s Ríšou na hydrospeedech. Nejdřív mám trochu obavu jak to půjde, ale jde to skvěle a je to naprosto úžasný - vlna střídá vlnu, raft se na nich vzpíná a snaží se nás shodit, ale my máme těla plná adrenalinu a rozhodně si nic nenecháme líbit. Nad Loučovickou kaskádou nás asi na čtvrt hodinky zastavují - jedou se tady nějaké raftové závody. Docela nás to štve, ale zase máme možnost pozorovat, jak pluje raft plný profíků... Loučovická kaskáda nám připomíná vodní peklo, raft je více pod vodou než nad ní... To je ale ono, to je proč tu jsme!
Druhou jízdu jedeme na raftu s Jirkou, Ríšou a Jirkou na raftu a Radek s Petrem jedou na orinoku. Netrvá dlouho a orinoko je dnem vzhůru a Petr mizí ve vodě kousek od našeho raftu - bereme ho na palubu a jedeme za Radkem a orinokem. Pak už to jde dobře.
Třetí jízdu jedeme s Radkem, Petrem, Jirkou a Pepou na raftu, Jirka s Ríšou jedou na orinoku. Někde nad Kobylou vidíme Ríšu na kameni a Jirka s orinokem nikde. Až později se dozvídáme co se vlastně stalo - Ríša s Jirkou se někde nad Kobylou otočili, pokus o udržení orinoka se ukázal být marný, přestože ho Ríša docela dlouho držel - Jirka zatím bojoval kdesi ve vlnách. Nakonec orinoko uplavalo, Ríša se zachytil na nějakém kameni, Jirku nabrali nějací rafťáci a dohnali orinoko. Podařilo se jim orinoko otočit, jenže se najednou objevili nad Kobylou a s takhle zatíženým raftem se jim do Kobyly nechtělo, jenomže co teď? Vysadit už Jirku nebylo kde a Kobyla těsně před raftem. A tak Jirka s pádlem přeskakuje do orinoka a projíždí Kobylu sám!
Čtvrtou jízdu jede na raftu Jirka, Jirka, Ríša, Radek a Pepa jako porcelán, my s Petrem jedeme na hydrospeedech. Jízda probíhá bez větších problémů. Jízda na hydrospeedu fakt nemá chybu a vůbec nevím jak ji popsat. Stejný úsek jsem už jel loni, jsem vyklepanej jako blázen, ale jedno vím jistě - příští rok tady budu zase. Poslední jízda je vzhledem k nedostatku času zkrácena pouze na Loučovickou kaskádu a jede ji jenom Jirka s Radkem na hydrospeedech. My zatím s Ríšou stopujeme pod hráz, abychom přivezli auta.
A je to. Pro většinu z nás je vrchol sezony za námi, Jirka za týden odjíždí na Zambezi...So 13/8
Na motokárách v Radotíně s Hurvínkem, Martinou, Redou, Samerem a Radkem.Út 2/8
Dnes tady mám naprostou bombu! SMS-ku, která mi dnes přišla od Toma: "Ondro, vecerni kavarnu na Proseku rusim - jedu 'risovat'. :-)t"

So 30/7, Ne 31/7
Bruslení ve Stromovce. V neděli i nohejbal. Ema se zamilovala do bruslení, už si zkoušela Petřiny brusle...

Pá 29/7
Pivo ve Školičce - s Tomem, Radkem, Vaškem, Ondrou, Evou, Martinou, Hurvínkem, Rosťou, Pavlem...

Pá 22/7 - So 23/7 - Bruslení v Bratislavě - viz Sekce in-line.


Ne 17/7 - bruslení ve Stromovce - s Evou, Ondrou, Michalem, Martinou, Hurvínkem, Petrem a Redou.


So 9/7 - ...co tady mám psát...? Že bych spal? Že mě sere práce? Že mě sere život? Že mě serou lidi? Koho nic z toho nesere... Krize středního věku? No tak to ji mám už dlouho... Zkurvený těžký černý mraky! Ale ne - není to tak hrozný. Občas se objeví nějaká světlá chvilka... Třeba loni...!
Není moc dobrý při depresích poslouchat blues... život teče mezi prsty jak písek v přesýpacích hodinách, máš studený nohy, na zemi kus roztrhaných novin...

So 18/6 - oslava narozenin Radka a Kačenky.


Ne 12/6 - ráno dávám Tomovi ve squashi na prdel 7:0, ale asi to bylo způsobeno tím, že jsem spal více než on... Dopoledne montujeme skříňky Hurvínkovi.

So 11/6 - je asi 9 hod, vstávám protože musím, venku to vypadá nějak hnusně. Musím odvézt Martinu do města. FUj, venku je fakt šílená zima...asi 8°C. Michal odmítá vylézt z postele a jít bruslit, Petr se možná chytne... Bruslili jsme asi 3/4 hodiny, ale byla fakt hrozná kláda.
Večer volá Radek jestli nepůjdeme pařit s letuškama do Šárky, to vypadá docela lákavě a tak vyrážíme s Tomem a Martinou autem. Kromě Radka je tu Iva, druhá Iva, pilot Hans (docela správnej kolík...), a pak asi šest dalších stevardek a dva piloti. Jenže Alzheimer způsobuje, že si nepamatuji jména... Ještě jsme ani nedopekli první buřt a už tu byli policajti. Ještě že jsou mezi námi uvědomělí občané... Když jsme se s policií dohodli na uhašení ohně, objevil se zde zničeho nic podivnej týpek a začal na nás řvát, že devastujeme přírodu, že on je ochránce přírody (vytáhl odznak), že si nás nechá všechny zjistit, že zaplatíme každý tisíc korun pokuty a bude s námi zahájeno správní řízení. Poté požadoval po policajtech, ať okamžitě vybere od všech občanky a pokud ne, že volá hasiče... Policajt vysvětluje, že už se s námi dohodl a že do 15 minut bude oheň uhašen a my odejdeme. "Tak Vy budete řešit vandalismus domluvou?"... Nakonec ho policajti naložili do auta a odvezli...
("...Pane, a proč Vy se smějete? Vy ještě budete podporovat vandalismus? Vy budete asi inteligenti s vysokou školou. Co z vás bude? Teď se tady bavím s příslušníkama policie..."). Pařba i s ohněm a buřtama pokračuje za ubytovnou ČSA až do pozdních hodin...Pá 10/6 - oběd se Zdenkěm K.

Út 7/6 - volejbal

Po 6/6 - některý rána jsou holt ještě horší než jiný... V půl sedmý musím být v práci... Maso...

Ne 5/6 - některý rána jsou holt horší než jiný... Po poledni se vracíme do Prahy. Nechal jsem v Borovnici mobil. K večeru mi ho přiváží Vašek. S Martinou a Tomem jdeme na koncert Head Fake (***1/2) na Císařskou louku v rámci festivalu United Islands. Já měl volňáska. Cestou tam potkáváme odcházejícího Casada. Po koncertu vyzvedáváme Petru s Davidem (kteří se 1a půl hodiny snažili najít Císařskou louku, dokonce to zkoušeli po vodě kanoí, leč marně...) a jdeme do hospody.So 4/6 - S Martinou, Vaškem a Helenou jedeme k Jirkovi D. na chalupu do Borovnice. Je tu celá rodinka + Kuba Š. s celou rodinkou. Skoro celý den prší (dle předpovědi občasné přeháňky asi znamenají že chčije pořád a všude...). K večeru se počasí trochu lepší, tak přichází k chuti bazén s improvizovaným protiproudem a volejbálek... Hrajeme Bang, Osadníky a Carcassone až do tří do rána...

Pá 3/6 - večer jdeme na Parukářku, hraje zde Prádelna! Půlku jejich vystoupení však čekáme ve frontě na pivo. Ve 3/4 přijíždějí policajti, Šubrt se jich ptá, jestli si chtějí zazpívat, což oni kupodivu odmítají... Po slibu zvukaře, že do deseti koncert skončí, policajti odjíždějí. Vidíme tady pár známých tváří...

Čt 2/6 - David má narozeniny! Auto má prý v prdeli poloosu ! (to je mi nějaké s podivem...)

St 1/6 - Den dětí. Auto furt v opravně, nikdo se neozývá...

Ne 29/5 - odpoledne dvouhodinové bruslení s Ondrou ve Stromovce. Paráda. Večer nohejbal.

So 28/5 - oběd u Ondry společně s Martinou, Vaškem a Helenou - maso na grilu. Pak pár partiček Bangu. Ostatní se chystají na koncert Iron Maiden, my jedeme bruslit do Modřan. Venku je aspoň 35 st. C, a tak toho mám za hodinku rychlé jízdy dost...

Pá 27/5 - frčím si to takhle z Olomouce, závodím s Redovým nabušeným Meganem, jde to dobře, rychlostní rekord auta - 210 km/hod (!), když v tom najednou znatelný pokles výkonu... Aha, asi omezovač rychlosti nebo něco takového... No nic, jedeme malinko pomaleji a znovu pokles výkonu - jako kdyby mi tam někdo šoupnul neutrál... Zajíždíme na kafe k pumpě, kde potkáváme ústeckou osádku třetího auta, které vyjelo dlouho před námi. Za chvíli se loučíme a vyrážíme dál... Všichni... až... až na jednoho... Náš Megane ujel pouhých 100 m a k smrti raněný zůstal stát - z jeho útrob se řinul olej, za chvíli byl olej všude kolem nás...
Takže Renault asistance, hodina čekání, odtahovka, náhradní vůz (Megan 1.4 šrot) a příjezd do Prahy s 2,5 hod zpoždění...

Ne 22/5 - plavání v Podolí, grilování u Davida.
Na začátku června by měla do kin přijít premiéra filmu Stopařův průvodce po Galaxii. / Indies records vydali CD Michala Prokopa, Luboše Andršta a Jana Hrubého UNPLUGGED.

So 21/5 - bruslení v Modřanech s Petrem (brusle), Tomem (kolo) a Martinou (deka).

Pá 20/5 - večeře v restauraci Blue Orange, pak hospoda s Redou, Martinou, Tomem a chvíli i Radkem a Ivou.

Ne 8/5 - paintball

So 7/5 - křest CD Kouře v klubu Umě v Dlouhé ul.(****) - objevil se tu mj. Vašek, Radek, Eva ...

2,3,4,10,11/5 - kurs kajaku na kanále v Troji s Jirkou D., Petrem a Radkem z Comapu.

30/4 - 1/5 - Jizera 2005.30/4 - od Davida jsem dostal tuto sms: "Udělal jsem si výjezd na mašině. Bylo to super. Jeli jsme s Marczim do Berouna pres Srbsko, Třebáň, kolem Ameriky. Paráda. V Berouně jsem upadl, mám pohmožděný kotník. Zapoměl jsem zámek v kotouči. Jsem debil. D."

Čt 21/4 - koncert Bo Didleyho (***1/2)

So 9/4 - zprovoznění motorky a první jízda

27-29/3 - Velikonoce - Jindřichův Hradec - Máňa, Radek, Dan, Martina, Lída, Katka...So 12/3 - hory s Dalkií - SNB s Redou - hromady sněhu, parádní skoky a úžasné pády...

Ne 6/3 - plavání v Podolí. Oběd v Potrefené Huse (vyjímečně ne halušky). Asi s Tomem založíme stránky věnované haluškám.

So 5/3 - ráno squash s Tomem o flašku vína - nejdřív jsem se praštil raketou pod koleno, pak Tomáš pustil kapku krve ze svýho kolena a nakonec mě trefil míčkem nad koleno (lepší modřina než při paintballu). Aspoň jsem vyhrál flašku vína na večerní promítání. Večer DVD projekce na zeď - islandský "Albín jménem Noi" (****1/2) Dagura Kári a "Spoutaná" (****) Bernarda Bertolluciho. Radek při druhém filmu spí až se lesy zelenají, tak jde radši domů spát...

Út 1/3 - večírek s Jirkou D., Lenkou a Kubou Šafandovými a jejich ratolestmi. Blíží se nám jarní Jizera! Vzpomínáme na Grog s griotkou a myslíme přitom na Petra...

Pá 5/2 - Ne 14/2 - SNB v Dolomitech